Seoses COVID-19 levikuga Suurtüki 8 kontor ajutiselt suletud alates 9.03
Küsimustega palun helistage 6400000 või kirjutage e-mailile info@infonet.ee

Kiudoptiline võrk «Saturn»

«Saturn» - kiudoptiline arvutivõrk, mis «katab» kõik Tallinna elurajoonid. Võrgu peamine eelis - sümmeetriline (mõlemas suunas ühesugune) andmete edastamine kiirusel kuni 1G Мbit/s. Optiline kiud kulgeb majade vahel: korteritevaheline hargnemine toimub hariliku võrgukaabliga, mis ühendatakse arvuti Ethernet-kaardi külge.

Kuidas see töötab?

Optiline kiud – see on klaasist või plastist niit, mida kasutatakse valguse edasikandmiseks. Aga miks just valguse?

Te kõik teate, et valgus on elektromagnetiline peegeldus ning valguskiirus - midagi «väga kiiret». Lisage sellele andmeedastuse kindlus isoleeritud ruumis, millel pole elektrilise või raadiosignaali edastamise puudusi, ning te saategi optilise võrgu, mida kasutatakse muuhulgas digitaalse info edastamiseks.

«Saturnis» on majad ühendatud 10-gigabitiste magistraalidega, milles andmed liiguvad infrapunavalguse spektris. Lõppseadmeks on majades võrgukommutaator («switch»), mille külge ühendatakse läbi tavalise Etherneti sidekaabli teie arvuti. Kui on soov luua isiklik koduvõrk, mis koosneb mitmest arvutist, siis võite seda teha mistahes juhtmega või juhtmeta WiFi ruuteri abil.
escape to gold